INFORMACJA Nr 28/2016/18.03.2016

16 marca 2016 roku w  HOTELU 500 w Zegrzu zostało zorganizowane i przeprowadzoneV Krajowe Forum Bezpieczeństwa Informacji. Tematem forum było: Wiodąca rola  Jednostek Organizacyjnych w kształtowaniu właściwego poziomu bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni  organizacji i cyberprzestrzeni narodowej.

W spotkaniu uczestniczyli jedynie przedstawiciele instytucji cywilnych i przedstawiciele innych stowarzyszeń oraz firm zainteresowanych ochroną informacji niejawnych i bezpieczeństwem teleinformatycznym. Niestety, ale tym razem zabrakło przedstawicieli wojska oraz służb specjalnych zajmujących się problematyką ochrony informacji niejawnych i bezpieczeństwa teleinformatycznego.

Prezentowane zagadnienia:

  • Polityka  Ochrony Cyberprzestrzeni RP – RZĄDOWY PROGRAM OCHRONY CYBERPRZESTRZENI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ NA LATA 2011-2016,
  • Cyberterroryzm – nowa choroba cyberprzestrzeni  XXI wieku,
  • Bezpieczeństwo cyberprzestrzeni, a poziom zabezpieczenia infrastruktury IT.
  • Bezpieczeństwo sieciowe – aktualne trendy i rozwiązania,
  • Rozwiązania z zakresu  cyberochrony mające wpływ na odpowiedni poziom bezpieczeństwa teleinformatycznego,
  • 10 najczęstszych problemów przy wdrażaniu ISO/IEC 27001 – jak sobie z nimi radzić?
  • Edukacja personelu bezpieczeństwa gwarantem podnoszenia na wyższy poziom bezpieczeństwa teleinformatycznego – przedstawienie programu studiów podyplomowych.
  • System bezpieczeństwa cyberprzestrzeni RP – rekomendacje NASK

Migawki z Forum

V Krajowe Forum Bezpieczeństwa Informacji towarzyszyła dobra atmosfera, a prezentowana problematyka spotkała się z żywym zainteresowaniem i wzbudzała szereg dyskusji. Panie i Panowie przedstawiciele firm i członkowie Stowarzyszenia prezentujący poszczególne zagadnienia, choć w telegraficznym skrócie, to ciekawie i merytorycznie prezentowali swoją problematykę i opinie dotyczące przedstawianych zagadnień, jak i udzielali stosownych odpowiedzi na zadawane pytania.
Jeżeli zależy Tobie na bezpiecznej eksploatacji systemów teleinformatycznych, na ochronie informacji niejawnych na właściwym poziomie, to Zapraszamy firmy i osoby do zapoznania się z naszą stroną WWW oraz do uczestnictwa w organizowanych przez nas przedsięwzięciach szkoleniowych, konferencjach i warsztatach.

 


Zarząd Stowarzyszenia